Новини 10:18

Тігіпко вже радіє, що його пенсійна реформа затяглась

Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко вважає, що прийняття пенсійної реформи в парламенті "безболісним не буде". Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу "Інтер" у неділю.

"Я спілкуюся з багатьма політиками – і з опозиції, і з більшості. Практично всі розуміють, що це потрібно робити", - зазначив Тігіпко.

"Україна, Білорусія і Росія цього не зробили. Білорусія, я переконаний, що через це теж має колосальні зараз фінансові проблеми. Росія - абсолютно інший випадок. Тому що нафтодолари, газ, ціни на які постійно зростають, дають можливість серйозно підтримувати соціальну сферу. Ми такої можливості не маємо", - зазначив віце-прем'єр.

Водночас, за його словами, в цьому питанні є й політичний аспект. "Та ж опозиція повинна на цьому заробити свої бали. І це будуть максимально використовувати", - вважає політик.

Разом з тим, за словами Тігіпка, довге обговорення пенсійної реформи пішло на користь.

"Я спочатку теж був налаштований, щоб все дуже швидко прийняти. Але зараз я бачу, що те, що ми вже 8 місяців обговорюємо це питання - я вважаю, що це пішло на користь нам. Бо ми практично перший раз в сучасній історії України обговорюємо настільки складне питання", - сказав урядовець.

"Але якби ми мали якусь мінімальну альтернативу, ми б могли піти по цьому шляху", - додав Тігіпко.

Нагадаємо, 13 грудня 2010 року в Раді був зареєстрований запропонований Кабміном проект пенсійної реформи, однак у травні 2011 року Рада повернула Кабміну цей документ на доопрацювання.

31 травня уряд зареєстрував у Раді доопрацьований варіант пенсійної реформи. Опозиція розкритикувала його, заявивши, що влада зберегла в законі всі "найбільш людожерські норми". Документ повернули на доопрацювання, однак уряд вніс його в Раду в той же день. Як заявили в опозиції, була виправлена пунктуація.

3 червня профільний комітету парламенту також порадив знову повернути документ у Кабмін на доопрацювання.

25 березня Тігіпко заявив, що має намір піти у відставку у разі, якщо пенсійну реформу не буде прийнято парламентом до серпня.