Новини 19:53

Тігіпко вже відмовляється від обмеження максимальної пенсії для чиновників

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявляє, що готовий відмовитися від ініціативи обмеження максимальної пенсії 10 прожитковими мінімумами для вже призначених пенсій. Про це він сказав в ефірі телекомпанії «Перший національний».

«Безумовно, я готовий відмовлятися від таких речей, тому що є набагато важливіше речі», - сказав Тігіпко, відповідаючи на запитання про те, чи готовий він відмовитися від вищевказаної норми для прийняття пенсійної реформи в цілому.

Він також зазначив, що, швидше за все, ця норма у разі її прийняття має стати предметом для роз'яснення Конституційного Суду, однак підкреслив, що роз'яснення буде стосуватися винятково цієї конкретної норми, і це не заблокує пенсійну реформу в цілому.

Як повідомлялось, Тігіпко прогнозує вплив обмеження максимальної пенсії 10 прожитковими мінімумами на незначну кількість пенсіонерів.

Тігіпко розраховує на бездефіцитність Пенсійного фонду, починаючи з 2014 року.

У 2011 році, як очікується, дефіцит ПФ становитиме 17,7 млрд гривень і надалі буде поступово скорочуватися.

Нагадаємо, пропонований урядом новий проект пенсійної реформи включає 11 нововведень. Зокрема, максимальний розмір пенсій пропонується обмежити 10 прожитковими мінімумами (в даний час - 7 тис 640 грн). Така норма, як пропонується в проекті, буде поширюватися на вже призначені виплати.

Кабмін пропонує Раді обмежити розмір максимальної пенсії 10 прожитковими мінімумами й поширити цю норму на вже призначену пенсію.

Проведення пенсійної реформи в Україні - одна з обов'язкових умов надання третього траншу МВФ за програмою stand by. Воно повинно бути виконано до середини і червня.