Новини 08:07

Яценюк пропонує обкласти податком високі пенсії

Народний депутат від НУНС Арсеній Яценюк у своєму законопроекті щодо пенсійної реформи пропонує вирішити проблему зменшення максимального рівня пенсій шляхом запровадження податку на пенсії розмір яких перевищує 10 мінімальних пенсій.

Про це лідер «Фронту Змін» заявив в ефірі «5 каналу».

«У моєму законопроекті дуже чітко передбачений шлях, який вирішить цю проблему (проблему скорочення максимального рівня пенсії – ред.). Він передбачає наступне: у тому випадку якщо розмір пенсії перевищує 10 мінімальних пенсій, то весь обсяг такого перевищення підлягає обов’язковому оподаткуванню. Це не суперечить Конституції, це дає можливість чітко визначити обмеження пенсій для всіх тих, хто є членами уряду, хто є Народними депутатами», – заявив Яценюк.

Радник Президента Ганна Герман зазначила, що погоджується з ідеєю Арсенія Яценюка, та вважає, парламентській більшості потрібно уважно розглянути його законопроект.

«Я би, якщо це залежало від мене, дослухалася б до його пропозицій і поважно розглядала його законопроект у Верховній Раді. Це б дало добрий сигнал суспільству, що влада подає не тільки свої законопроекти, а й залучає до процесу реформ конструктивну опозицію. Яценюк безперечно належить до людей конструктивних і, я казала би, що тут я з ним була би солідарна у питанні обмеження високих пенсій», – зазначила Герман.

Нагадаємо, раніше Арсеній Яценюк припустив, що Верховна Рада може проголосувати за цілий ряд положень з неурядових пенсійних законопроектів.

Як відомо, Ганна Герман запевнила, що президент Віктор Янукович налаштований на те, щоб знижувати рівень пенсій для колишніх чиновників.

схожі новини