Новини 12:18

Тігіпко розраховує отримати гроші МВФ уже на початку серпня

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прогнозує, що Міжнародний валютний фонд розгляне продовження співробітництва з Україною на початку серпня у разі, якщо Верховна Рада прийме пенсійну реформу. Про це він сказав на брифінгу.

"Якщо Верховна Рада на цьому тижні прийме в першому читанні (пенсійну реформу - ред), а з 4 по 8 липня - другому читанні, то в кінці нам потрібно дуже швидко чекати місію, що може попрацювати буквально тиждень, і десь на початку серпня ми можемо мати рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду", - вважає Тігіпко.

Віце-прем'єр також не виключив, що при продовженні співробітництва, з огляду на затримки, які виникли з виділенням чергового траншу кредиту stand by, може бути ухвалено рішення про об'єднання й виділення одночасно 2 траншів.

"Я вважаю, якщо пройшла затримка, - і ми це обговорювали, коли я був у Вашингтоні, - то цілком можливо, що 2 транші буде об'єднано й ми одночасно одержимо 2 транші", - сказав він.

Зі слів Тігіпка, йдеться про порядку 3 млрд доларів, які буде спрямовано у валютні резерви Національного банку.

Крім цього, він зазначив, що із МВФ тривають переговори щодо умови підвищення тарифів на газ для населення.

"Ідеться про бюджет Нафтогазу України, що теж, на жаль, сьогодні є дефіцитним і вимагає бюджетної підтримки щороку. Якщо ми знайдемо інші можливості поліпшити ситуацію бюджету Нафтогазу, то ми починаємо переговори, щоб не підвищувати тарифи на газ", - сказав Тігіпко.

Разом з тим віце-прем'єр додав, що поки що таких можливостей не знайдено, тому переговори тривають.

Нагадаємо, наприкінці квітня голова Національного банку Сергій Арбузов припустив, що МВФ виділить Україні транш на 3 млрд доларів за підсумками 1 півріччя.

Кабінет Міністрів звернувся із проханням до Міжнародного валютного фонду відкласти розгляд питання про підвищення тарифів на газ для населення.