Новини 2011-06-15 22:59

Доля конфлікту між Палестиною та Ізраїлем вирішуватиметься у Східній Європі

Варшава, Прага, Братислава та Будапешт відіграють визначну роль у вирішенні близькосхідного конфлікту між Палестиною та Ізраїлем. Про це повідомляє видання Khaleej Times.

Вирішення близькосхідного конфлікту має два сценарії розв’язання: формування незалежної Палестинської держави або ж збереження існуючої автономії. Всі крапки над «і» будуть розставлені у вересні з прийняттям Резолюції ООН.

Наразі як Палестина, так і Ізраїль змагаються за прихильність з боку 192 країн-членів Генеральної Асамблеї ООН.

Палестина намагається здобути дві-треті голосів у підтримку своєї незалежності, тобто підтримку 129 країн. На сьогодні для досягнення цілі палестинцям не вистачає 13 голосів.

Загалом же більшість країн світу уже чітко визначилися на чиєму боці виступати: на боці Ізраїлю чи Палестини. Так, США однозначно підтримає ізраїльтян, тоді як більшість країн, що розвиваються, а також арабські та мусульманські країни, пристануть на бік палестинців. Лише кілька країн залишаються невизначеними у своєму виборі. Зокрема, це Угорщина, Словаччина, Польща та Чехія. Саме їх голоси будуть вирішальними у прийнятті вересневої Резолюції ООН.

5 червня, на території Голанських висот ізраїльські солдати відкрили вогонь по пропалестинських демонстрантах, які намагалися прорватися через кордон із Сирією. 4 демонстранти загинуло.

Як повідомлялось, на початку травня президент Франції Ніколя Саркозі закликав премєр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу визнати право палестинців на створення власної держави.

Нагадаємо, раніше Саркозі заявляв, що Франція готова визнати державу Палестина, якщо мирні процеси у країні триватимуть до вересня.

Церемонія відновлення палестинської єдності відбулася 4 травня в Каїрі за участі президента Палестинської національної адміністрації й лідера «Фатху» Махмуда Аббаса та політичного керівника «Хамасу» Халеда Машааля.

Водночас прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав угоду про примирення палестинських рухів «Фатх» і «Хамас» «потужним ударом» по шансах на досягнення миру між ізраїльтянами і палестинцями.

схожі новини