Новини 13:43

«Регіоналам» сподобалась ідея обкласти високі пенсії податками

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов допускає введення парламентом оподаткування пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів. Про це він сказав на брифінгу.

Єфремов зазначив, що парламентарії продовжують дискусії з Кабінетом Міністрів щодо законопроекту про пенсійну реформу, і одним зі спірних питань залишається пропозиція уряду щодо обмеження 10 прожитковими мінімумами максимальних пенсій.

Депутат зазначив, що принципова позиція ПР - це обмеження максимальних пенсій.

«Більшість депутатів нашої фракції схиляються до того, щоб запропонувати уряду варіант податкового стягнення після максимальної певної суми пенсій», - сказав він.

Зі слів Єфремова, таке оподаткування може бути введено для вже призначених пенсій, які перевищують 10 прожиткових мінімумів.

«Ми пропонуємо понад цю суму вводити такі податки, які б нівелювали цю пенсію до тієї суми, що встановлена як 10 мінімумів», - додав депутат.

Зараз пенсії не підлягають оподатковуванню.

Крім цього, Єфремов повідомив, що депутати разом з Кабміном обговорюють положення законопроекту, які стосуються умов виходу на пенсію військовослужбовців.

Лідер фракції знову допустив, що Рада розгляне законопроект про пенсійну реформу у першому читанні 16 червня.

Нагадаємо, народний депутат від НУНС Арсеній Яценюк у своєму законопроекті щодо пенсійної реформи пропонує вирішити проблему зменшення максимального рівня пенсій шляхом запровадження податку на пенсії, розмір яких перевищує 10 мінімальних пенсій.

14 червня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що готовий відмовитися від ініціативи обмеження максимальної пенсії для вже призначених пенсій.

15 червня він зазначив, що додатковий дохід Пенсійного фонду в 2012 році у разі обмеження максимального розміру вже існуючих пенсій 10 прожитковими мінімумами може становити 328 млн гривень.

Радник президента Ганна Герман стверджує, що Янукович налаштований на те, щоб знижувати рівень пенсій для колишніх чиновників.