Новини 2011-06-18 10:10

МВФ попереджає про чергові неприємності для світової економіки

Міжнародний валютний фонд попередив про «очевидні ризики» для світової економіки.

За словами директора департаменту досліджень МВФ Олів’є Бланшара, ризики пов’язані, зокрема, з загрозою дефолту в кількох європейських країнах, можливим «перегріванням» економік країн, що розвиваються, а також прогнозами слабкого економічного зростання в США.

МВФ закликав американський Конгрес схвалити підвищення межі державного боргу, підкресливши, що недостатні дії Вашингтона в цьому питанні можуть загальмувати процес виходу з глобальної фінансової кризи.

Тим часом, до Вашингтону відбула делегація українського уряду, щоб умовити МВФ відкласти розгляд рішення щодо підвищення тарифів на газ для населення до 2013 року.

Як повідомлялось, про намір України просити у МВФ відстрочки щодо підвищення тарифів на газ для населення раніше заявив прем'єр-міністр Микола Азаров. Конкретні терміни глава уряду не називав, а лише сказав, що підвищення необхідно відкласти «до того часу, поки ми не наведемо все доладу».

Нагадаємо, 15 червня віце-прем’єр Сергій Тігіпко заявив, що із МВФ тривають переговори щодо умови підвищення тарифів на газ для населення.

Раніше, Кабінет Міністрів звернувся із проханням до Міжнародного валютного фонду відкласти розгляд питання про підвищення тарифів на газ для населення.