Новини 18:36

У Росії побачили, що Україна вже готова до «вільної» торгівлі

Україна готова підписати з Росією єдиний договір про зону вільної торгівлі, заявив глава департаменту інтеграції з країнами СНД Мінекономрозвитку Андрій Точін журналістам у вівторок.

«Вони готові підписати», - повідомив він.

При цьому представник Мінекономрозвитку РФ відзначив, що залишилися неврегульованими технічні питання з Азербайджаном і серйозні розбіжності з Узбекистаном.

Зокрема, за його словами, з боку Узбекистану є претензії за договором.

«На їхню думку, цей проект договору допускає серйозне погіршення їх торгового режиму», - заявив представник Мінекономрозвитку.

Проект договору про зону вільної торгівлі був розглянутий у вівторок на засіданні Економічної ради країн СНД.

Як повідомив за підсумками консультацій виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв, після проведення консультацій було запропоновано проект договору доопрацювати та внести на чергове засідання Ради глав урядів СНД. Раніше проект договору про вільну торгівлю повинен бути затверджений на Економічній раді СНД, наступне засідання якого відбудеться 9 вересня в Москві.

Нагадаємо, підписання договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД, який вважався безумовно вигідним для України, заблокували представники Узбекистану. Експерти впевнені, що відмова від підписання була пролобійована Росією, яка таким чином відреагувала на рішення Києва про вибір європейського вектора економічної інтеграції.