Новини 2011-07-05 18:07

СБУ порушила справу через розтрату компанією Тимошенко $405 млн

Служба безпеки України у вівторок, 5 липня, порушила кримінальну справу за фактом замаху на розтрату $405 млн державних коштів колишніми службовими особами Кабінету міністрів, Промислово-фінансової корпорації «Єдині Енергетичні Системи України» та компанії «United Energy International Limited». Про це повідомила прес-служба СБУ.

«Приводом для порушення кримінальної справи стали звернення прем’єр-міністра України від 23.06.2011р. та від 29.06.2011р. до Служби безпеки України, а також звернення Міністра оборони РФ Сердюкова А.Е. до Уряду України від 10.06.2011р.», – повідомила прес-служба СБУ.

Кримінальну справу порушили за ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

За повідомленням СБУ, під час розслідування кримінальної справи встановлюються всі службові особи, причетні до скоєного злочину.

Нагадаємо, тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливої державної зради Юлії Тимошенко під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році заявила, що борги близьких до неї компаній («Єдині енергетичні системи України», торговий дім «Босфор», а також афілійовані з ними офшорні компанії) перед Міноборони Росії на момент підписання угод становили 405,3 млн доларів.

20 червня прес-секретар прем'єр-міністра Миколи Азарова Віталій Лук’яненко підтвердив, що у Кабінеті міністрів зареєстрований лист від Міністерства оборони Російської Федерації з проханням погасити борг корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ).

Сам прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв, що уряд немає наміру погашати цей борг.

У свою чергу Юлія Тимошенко заперечувала наявність боргу корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ) перед Міністерством оборони Російської Федерації.  

Керівником корпорації ЄЕСУ у 1995-1997 роках була Юлія Тимошенко.