Новини 16:43

Янукович дозволив експортувати український газ

Президент Віктор Янукович підписав закон про принципи функціонування ринку природного газу. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Цей закон дозволив використання газу, що видобувається в Україні, для виконання договірних зобов'язань з експорту природного газу за чинними контрактами відповідно до міжурядових угод.

Законом "Про внесення змін до закону України "Про принципи функціонування ринку природного газу" установлюється, що суб'єкт господарювання, уповноважений урядом формувати ресурс газу для потреб населення.

Також дочірні підприємства суб'єкту господарювання мають право реалізовувати товарний природний газ на експорт в обсягах, визначених прогнозним річним балансом газу.

Для цих цілей законом також відкориговано термін "товарний природний газ".

Крім того, установлено дозвіл газовидобувним підприємствам використовувати газ, що видобувається ними, для власних потреб і технологічних потреб.

Нагадаємо, у лютому міністр енергетики й вугільної промисловості Юрій Бойко заявив про намір України відновити експорт газу в Польщу.

У червні Рада дозволила використання газу, який видобувається в Україні, для виконання договірних зобов'язань з експорту природного газу за наявними контрактами відповідно до міжурядових угод.

схожі новини