Новини 2011-07-07 17:43

Рада відстрочила введення податку на нерухомість на півроку

Верховна Рада відстрочила на шість місяців набуття чинності податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що планувалось із 1 січня 2012 року, до 1 липня 2012 року.

За прийняття в цілому законопроекту №8217, який містив відповідні поправки до Податкового кодексу, проголосували 264 депутати при мінімально необхідних 226.

Таку поправку внесено в Податковий кодекс за пропозицією депутата Ради від фракції Партії регіонів Андрія Пінчука.

Нагадаємо, у четвер, 7 липня, Рада вдосконалила термінологію й низку норм Податкового кодексу.

Податковий кодекс (за винятком низки норм) набув чинності з 1 січня 2011 року. З 1 квітня чинності набули норми кодексу, що регулюють сферу малого й середнього бізнесу.

Податковий кодекс передбачає введення податку на нерухомість, від якого звільняються зареєстровані мешканці квартир площею до 120 кв м і будинків до 250 кв м.

Ставки цього податку встановлюються місцевою владою в розмірі до 2,7% розміру мінімальної зарплати (залежно від площі).

За рішенням місцевої ради від сплати цього податку можуть повністю або частково звільнятися прибудови до житлових будинків для тримання худоби, птиці й зберігання інвентарю, гаражі, підвали й горища, а також старі й аварійні будинки.

Зазначимо, що у Києві рішення про встановлення податку на нерухомість було прийнято 23 червня. Так, з 1 січня 2012 року у столиці встановлено місцеві податки і збори: на нерухоме майно; туристичний збір; за місце для паркування транспортних засобів в місті Києві; за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

схожі новини