Новини 19:27

Оробець: Табачник карає "неслухняних"

Скорочення держзамовлення для кращих українських університетів є одним з інструментів тотального підпорядкування галузі потребам міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Таку думку висловила голова підкомітету з питань базової освіти парламентського комітету з питань науки і освіти, депутат від НУНС Леся Оробець.

На думку депутата, таким чином Табачник «влаштовує публічну екзекуцію ректорів, з якими не може домовитися – Сергія Квіта, Івана Вакарчука і Михайла Згуровського».

«Адже в підсумку чи не найбільше скорочення магістерки торкнулося Могилянки, Львівського університету і КПІ – далеко не гірших українських університетів», - зазначила Оробець.

Вона нагадує, що Львівський національний університет ім. Івана Франка став кращим серед українських університетів за версією рейтингу університетів світу «Webometrics» (1443-й у рейтингу), а Могилянка та КПІ – у першій п’ятірці найбільш авторитетного вітчизняного рейтингу «Компасу».

«Табачник не просто попереджає неслухняних ректорів, аби решту нажахати. Він закладає принагідно міну уповільненої дії, яка виходить далеко за межі освітянської сфери», - вважає Оробець.

Депутат зауважила чітку тенденцію -  скорочується підготовка за державний кошт фахівців правозахисного спрямування.

«Залишається лише дослідити – яким навчальним закладам за цими спеціальностями замовлення додадуть. Відповідне звернення я сьогодні ж відправлю міністру особисто із копією до Генеральної прокуратури», - заявила вона.

Нещодавно на Гуманітарній раді Табачник пропонував президенту Віктору Януковичу мотивувати переможців університетських рейтингів більшим держзамовленням. Він запевнив, що в цьому році обсяг магістерських місць залежатиме «від кількості підготовлених бакалаврів».

Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив державне замовлення на підготовку молодших фахівців і бакалаврів у ВНЗ у 2011 році, зменшивши його порівняно з 2010 роком відповідно на 9,5%, або на 8 тис. до 76 тис. і на 19,3%, або на 25,5 тис. до 106,5 тис.

Києво-Могилянській академії повністю відмовлено у фінансуванні двох магістерських програм – журналістики та соціальної роботи. Крім того, значно скорочено держзамовлення на бакалаврів-правників.

У МОН пояснили, що, приміром, підготовку фахівців за магістерською спеціальністю «Журналістика» в Україні здійснює не один вищий навчальний заклад і обсяг держзамовлень за цією спеціальністю було зменшено і інших ВНЗ.