Новини 2011-07-14 17:42

Ющенко прогнозує Європі розкол без України

Припинення процесу розширення ЄС на західних кордонах України несе в собі потенційну загрозу глибокого розколу Європи. Про це 13 липня заявив лідер партії «Наша Україна» Віктор Ющенко під час Міжнародного форуму з питань Центральної Європи в Сан-Себастьяні (Іспанія).

Як повідомили Тижню у прес-службі партії, Ющенко висловив переконання, що без України європейський проект виглядає незавершеним.

«Якщо Україна буде успішною, то і європейський проект зможе продемонструвати переваги своєї моделі розвитку. Адже ніщо не може бути кращою рекламою шляху, обраного об’єднаною Європою, ніж велика країна в центрі Європи, яка колись була республікою тоталітарного Радянського Союзу, і яка, пройшовши крізь труднощі становлення, стала рівноправним партнером європейської спільноти», – сказав Ющенко.

Він нагадав події «Помаранчевої революції», коли багатоденна акція під демократичними гаслами проявила величезний демократичний потенціал українського суспільства, а також підкреслив, що в Україні є політичні сили, які в разі приходу до влади прискорюватимуть демократичні реформи та забезпечать надійне партнерство з країнами-членами ЄС.

Нагадаємо, 14 липня депутат Бундестагу, представниця соціал-демократів Бербель Кофлер (СДПН) заявила, що шанси підписати угоду про зону вільної торгівлі між ЄС і Україною до кінця 2011 року є дуже високими.

В Україні розраховують на підписання угоди про асоціацію з ЄС у грудні поточного року. Однак посол Польщі в Україні Генрик Літвін вважає технічно неможливим підписання угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом до другого півріччя 2012 року.