Новини 2011-08-05 17:43

Тимошенко заарештували і відправили до Лук'янівського СІЗО

Суд погодився заарештувати екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко. Таку ухвалу оголосив суддя Родіон Кірєєв.

Як повідомляє кореспондент Тижня, Кірєєв оголосив таке рішення після того, як провів майже півтори години в дорадчій кімнаті.

Підставою для зміни запобіжного заходу для Тимошенко з підписки про невиїзд на взяття під варту, як сказано в рішенні суду, є «системні порушення підсудної, зокрема, вона перешкоджала допиту свідків». 

«Через системні порушення, перешкоди у встановленні істини, порушення порядку у розгляді справи суд постановив змінити міру запобіжного заходу на взяття під варту», - зачитав Кірєєв рішення суду.

 За повідомленням прес-служби «Батьківщини», сама Тимошенко переконана, що клопотання сторони державного обвинувачення про зміну міри запобіжного заходу пов’язано з її «невигідними» запитаннями до свідка екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова.

«Суд і прокуратура, яка через те, що я задала незручні питання по корупції «РосУкрЕнерго», зразу заявили про зміну санкції з підписки про невиїзд на мій арешт», - пояснила вона журналістам.

У судову залу зайшов посилений наряд міліції, який має супроводжувати затриману.

За останньою інформацією, Тимошенко вивели із зали суду. Під час арешту вона попросила не вдягати їй наручники до того моменту, поки не вийде з зали.

Водночас у залі була сутичка. Депутат від БЮТ, екс-захисник Тимошенко Сергій Власенко намагався прорватися через кордон міліції.

Як передає кореспондент УНІАН, біля дверей, з яких традиційно виводять взятих під варту, знаходиться спеціальний автомобіль для перевезення заарештованих.

Як повідомляє "Українська правда", Тимошенко вивели з будівлі Печерського райсуду Києва і посадили в автозак станом на 16:38. Авто з Тимошенко виїхало на Хрещатик, а потім повернуло на бульвар Шевченка.

Руху автомобіля перешкоджають депутати, однак автомобіль повільно рухається завдяки співробітникам міліції, які взяли її в кільце й акуратно розштовхують людей, що блокують рух, повідомляють Українські новини.

 

Як повідомила "Українській правді" особиста помічниця Тимошенко Ольга Трегубова, екс-прем’єр-міністра відвезли до Лук’янівського СІЗО. 

Нагадаємо, під час суду сторона державного обвинувачення звернулася до суду із клопотанням про зміну для екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко міри запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту. За словами прокурора Лілії Фролової «підсудна своєю поведінкою заважає встановленню істини».

Клопотання було заявлено стороною обвинувачення після запеклої дискусії Тимошенко з прем’єр-міністром Миколою Азаровим, який виступав у якості свідка під час розгляду справи.