Новини 2011-08-06 12:45

МЗС переконане, що арешт Тимошенко не вплине на переговори з ЄС

Події навколо арешту екс-прем'єр-міністра не вплинуть на терміни підписання з Європейським Союзом угоди про асоціацію. Про це йдеться в заяві МЗС України.

«Ми вважаємо, що доля великої, 45-мільйонної країни, вектор її стратегічного розвитку, не можуть залежати від того, як складається доля і кар'єра одного конкретного політика», - йдеться в заяві.

«Тому ми вважаємо, що переговори щодо угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі з ЄС, близькі до завершення», - зазначив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

За його словами, влада зробить все можливе для того, щоб наблизити Україну до Європи.

Крім того, в МЗС України вважають, що у Києва є всі шанси завершити переговори про підписання Угоди про асоціацію до кінця нинішнього року.

«Для нас, безумовно, важлива думка європейських партнерів, у тому числі щодо судового процесу над Юлією Тимошенко. Але ми б хотіли, щоб вони чітко тримали у фокусі уваги, що даний процес проходить суто в рамках українського законодавства, яке ні на одну букву не змінювалося спеціально для того, щоб нашкодити опозиції», - додав представник МЗС.

Нагадаємо, суддя Родіон Кірєєв змінив запобіжний захід для Юлії Тимошенко з підписки про невиїзд на взяття під варту. Це викликало сутички прихильників екс-прем'єра і правоохоронних органів в центрі Києва, де розташований Печерський суд.

Президент Європарламенту Єжи Бузек висловив стурбованість, у зв’язку із взяттям під варту Тимошенко.

Віола фон Крамон, депутат німецького парламенту, у своєму інтерв’ю Deutsche Welle сказала, що у відповідь на недемократичні кроки української влади Європа може застосувати санкції.