Новини 2011-08-07 16:03

Генсек ООН засудив будівництво нових ізраїльських поселень на палестинських землях

Генеральний секретар ООН "глибоко розчарований недавнім рішенням уряду Ізраїлю схвалити будівництво 900 нових одиниць житла в Східному Єрусалимі". Про це йдеться в заяві його представника, розповсюдженій у суботу в штаб-квартирі ООН.

Пан Гі Мун підкреслив, що "будівництво нових поселень на Західному березі, включаючи Східний Єрусалим, йде врозріз з міжнародним правом". Він "стурбований провокаційними діями на місцях", йдеться в документі.

Генсек ООН виступив на підтримку "безперервних зусиль з пошуку шляхів відновлення мирних переговорів" і в цьому зв'язку вказав на "життєву необхідність створення атмосфери, яка б сприяла прогресу" в цьому напрямку.

У свою чергу прес-служба ООН нагадує, що "саме відмова Ізраїлю продовжити 10-ти місячний мораторій на будівництво нових поселень на окупованій палестинській території у вересні минулого року змусила палестинців відмовитися від продовження прямих переговорів з ізраїльтянами".

"Незважаючи не неодноразові заклики міжнародного співтовариства до відновлення переговорів, мирний процес з тих пір перебуває в глухому куті", - зазначає ООН.

Втім, нещодавно британське видання The Telegraph повідомило, що прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу готовий до переговорів про відновлення кордонів з Палестинською автономією.