Новини 07:21

На світових фондових ринках продовжується обвал

Хвилювання на світових біржах, спричинені загрозою боргової кризи в Європі та зниженням кредитного рейтингу США, у понеділок призвели до падіння на світових ринках.

Ранкові торги в Нью-Йорку розпочалися різким зниженням: індекс Dow Jones у перші ж хвилини впав на 2%, зведений індекс високотехнологічних акцій NASDAQ втратив понад 2,5%.

Більшість трейдерів продають акції, побоюючись нової рецесії в Сполучених Штатах.

На фондових ринках на іншому боці Атлантики європейський Центробанк з ранку понеділка розпочав скуповувати цінні папери Іспанії та Італії, витративши на інтервенцію мільйони євро.

Вартість державного боргу двох південноєвропейських країн зменшилася - прибутковість держоблігацій, що сягнула в п'ятницю, після паніки на ринках, 6,2% річних, у понеділок завдяки діям ЄЦБ повернулася до безпечнішого рівня 5,2%, і це сприяло оптимізму трейдерів в Іспанії та Італії.

Однак на інших фондових біржах Європи індекси далі падали - німецький Dax на 3,75%, французький CAC40 - щонайменше на 3,19%. Знизився більш ніж на 2% й індекс FTSE 100 в Британії, що не входить до зони євро.

Індекс РТС в Москві впав нижче 1700 пунктів вперше від грудня 2010 року. Падіння російських акцій до вечора понеділка склало понад 7%.

На додаток до позбавлення американських державних запозичень вищого рейтингу надійності в понеділок агентство Standard & Poor's знизило (з ААА до АА+) прогноз довгострокового рейтингу для найбільших гравців іпотечного ринку США - Fannie Mae та Freddie Mac.

Фондові біржі Азії у понеділок відкрилися зниженням, відреагувавши на позбавлення США вищого кредитного рейтингу агентством Standard & Poor's.

Індекс Nikkei в Японії сягнув мінімального значення від березня 2011 року - за ранок понеділка він втратив 2,4%. Провідний фондовий індекс Південної Кореї KOSPI скоротився на 5%. Впали також гонконзький та індійський біржові індикатори - на 4% та 3% відповідно.

Нагадаємо, сьогодні, 8 серпня, торги на провідних біржах Азії продовжили світову тенденцію до падіння індексів.

3 серпня європейські цінні папери втрачали вартість на фондових біржах по тому, як через стурбованість станом світової економіки падали ключові індекси в США та Азії. Падіння спостерігалося у межах 0,5%-2,2%. 5 серпня падіння на світових біржах сягнуло від 2% до 5%.

Як відомо, 2 серпня законодавці США відвернули загрозу дефолту країни. Обидві палати американського Конгресу схвалили підняття граничної межі державного боргу, чим скоротили бюджетного дефіциту на 2 трильйони 100 мільярдів доларів за 10 років. Але це значно менше, ніж 4 трильйони, які рекомендували скоротити в Standard & Poor’s.

Саме коли криза довкола державного боргу США почала вгасати, в центрі уваги постала криза у Європі.

схожі новини