Новини 2011-08-17 15:29

У США виробники сигарет подали до суду через страшилки для курців

Найбільші виробники тютюнових виробів в США подали позов на Американське управління контролю якості харчових продуктів і ліків (FDA).

Позов став реакцією тютюнових магнатів на нещодавно опубліковані шокуючі фото, які в обов’язковому порядку до вересня 2012 року повинні з’явитися на усіх упаковках сигарет.

На фото серед іншого зображено бездиханне тіло; людину після трахеотомії, у якої із шиї йде дим; пошкоджені зуби та зіпсовані ясна.

Окрім самого фото, на упаковці має міститися також застереження, що куріння шкідливе для здоров’я.

Додатково управління контролю якості харчових продуктів і ліків (FDA) видало також постанову, яка забороняє тютюновим компаніям підтримувати спортивні та соціальні заходи, роздавати безкоштовні зразки або фірмові товари.

Американські концерни-виробники тютюнових виробів вважають, що застереження на упаковка від цигарок та реклама проти куріння порушують право на свободу слова виробників та є неконституційними.

Між тим парламент Ісландії готує цілковиту заборону продажу цигарок, проте тютюнові вироби продаватимуть людям з нікотиновою залежністю за рецептом лікаря.

Нагадаємо, у березні Кабінет Міністрів України затвердив малюнки, що входять у додаткові медичні попередження про шкоду куріння, для їх розміщення на упаковках тютюнових виробів.

схожі новини