Новини 2011-09-02 09:16

У Туреччині хочуть розмістити систему ПРО

Радар раннього попередження про загрозу ракетного нападу у рамках створюваної США і НАТО системи протиракетної оборони буде розміщений в Туреччині, повідомив в п'ятницю журналістам офіційний представник МЗС Сельчук Унал.

Дипломат нагадав, що рішення про розгортання системи ПРО було прийнято на саміті НАТО, що відбувся минулого року, в Лісабоні, і Туреччина спочатку надавала підтримку роботам, пов'язаним з реалізацією цієї ініціативи.

Технічні роботи і переговори з питання розгортання радара ведуться за вказівкою уряду, в тісній взаємодії із зацікавленими відомствами і організаціями і вступили в завершальну стадію, сказав офіційний представник МЗС Туреччини.

«Радар раннього попередження, НАТО, що виділяється з боку США, планується розмістити в нашій країні. Розміщення цього елементу (ПРО) в Туреччині забезпечить вклад нашої країни в оборонну систему, що розвивається у рамках нової стратегії НАТО, зміцнить оборонний потенціал НАТО і нашої національної системи оборони», - відмітив дипломат.

Радар, інтегрований в загальну систему ЄвроПРО, за повідомленнями місцевих ЗМІ, планується розмістити в південно-східній Туреччині.

У липні цього року заступник офіційного представника держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що США ведуть переговори з низкою країн НАТО відносно розміщення радара майбутньої європейської системи протиракетної оборони. Проте подробиці переговорів він не повідомив.

При колишній республіканській адміністрації Джорджа Буша-молодшого США мали намір розмістити в Польщі протиракети, а в Чехії - радар системи ПРО. Москва вважала це прямою загрозою своєму стратегічному потенціалу. Нинішній президент Барак Обама, змінивши стратегію ПРО, вирішив відкласти ці плани, але не відмовився від них остаточно, що також спричинило негативну реакцію РФ.

У листопаді 2010 року,  президент Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що якщо не вдасться домовитися з НАТО про спільну ПРО, то почнеться нова гонка озброєнь.

У лютому 2011 генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмуссен після переговорів з главою МЗС України Костянтином Грищенко у Києві заявив, що Україна зацікавлена в співпраці з НАТО в контексті створення системи протиракетної оборони.

схожі новини