Новини 2011-09-06 18:52

Після пенсійної реформи Тігіпко взявся реформувати соціальні заклади

Діюча в Україні система надання соціальних послуг застаріла, не відповідає потребам українців і потребує реформування. Про це сьогодні у Верховній Раді заявив віце-прем’єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Як повідомили Тижню у прес-службі Кабміну, під час представлення проекту закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг”, Тігіпко заявив, що нинішня система соціального обслуговування не задовольняє потреби суспільства через відсутність державних стандартів.

Він зазначив, що запропоновані законопроектом зміни створюють чіткі правові засади для розробки та впровадження державних стандартів соціальних послуг, у тому числі стандартів якості та запровадження показників - індикаторів якості соціальних послуг. Окрім того, залучення до надання соціальних послуг громадських організацій, що передбачено проектом закону, сприятиме підвищенню конкурентного середовища і ефективному розвитку ринку соціальних послуг.

“Прийняття цього закону стане першим кроком у напрямі реформування системи соціальних послуг та наближення її до стандартів Європейського Союзу”, - підкреслив Тігіпко.

За словами урядовця, прийняття закону дозволить суттєво підвищити якість соціальних послуг та наблизити їх до людей, які справді потребують допомоги.

За даними Тігіпка, в Україні існує розгалужена система соціальних закладів, яка включає 736 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 324 будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, 207 реабілітаційних установ для інвалідів, 60 закладів для бездомних та 1368 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Через мережу цих установ отримують соціальні послуги понад 3 мільйони українців.

Нагадаємо, ініційований Тігіпком закон про пенсійну реформу Верховна Рада прийняла 8 липня. Тоді Рада  ввела підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років із щорічним його збільшенням на 6 місяців, починаючи з 1 вересня. 

Передбачалось, що після підписання президентом закон вступить в дію з 1 вересня. Однак закон не був підписаний головою ВР.  

Сьогодні, 6 вересня, Рада перенесла набуття чинності закону про пенсійну реформу з 1 вересня на 1 жовтня на внесла кілька уточнень.

схожі новини