Новини 2011-09-08 10:31

Під Верховною Радою прихожани УПЦ МП протестують проти «електронного концтабору»

Близько 1,5 тис. віруючих протестують поблизу будівлі Верховної Ради проти введення в Україні електронних паспортів та ID-картки.

Вони тримають плакати: «Ні електронного реєстру для православних», «Ми проти електронних паспортів», «Ми проти електронного концтабору», «Ми не хочемо електронного рабства», «ID-картки - мітка диявола, електронний паспорт - пропуск в пекло «.

Журналістам протестуючі сказали, що вони парафіяни Української православної церкви у канонічному єднанні з Московським патріархатом (УПЦ МП).

Раніше глава МВС Анатолій Могильов заявив про готовність Україні вже цієї осені приступити до виготовлення паспортів з біометричними даними.

Уряд виділив МВС 60 млн грн на придбання обладнання для реалізації першого етапу впровадження закордонних паспортів з біометричними даними власника. На ці цілі планувалося виділити 120 млн грн.

Як відомо, раніше передбачалося, що обладнання для виготовлення нових закордонних паспортів з біометрикою будуть виробляти підприємства, що входять до консорціуму ЄДАПС.

Нещодавно, перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова запропонувала позбавити консорціум ЄДАПС монополії на ринку виготовлення голограм та для бланків документів суворої звітності.

Для виготовлення бланків документів міністерство внутрішніх справ нинішнього року заплатить ЄДАПСу майже мільярд.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні 9 лютого вирішив відновити державний контроль над виробництвом захисних знаків і документів суворої звітності.