Новини 2011-09-13 10:48

У ЄС не збираются відкладати підписання угоди про асоціацію з Україною

Можливі пропозиції відкласти або призупинити завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію України з ЄС не дістануть підтримки в Європейському парламенті. Так вважає європейський експерт Аманда Пол.

Коментуючи майбутнє обговорення рекомендацій Європейського парламенту Європейській Комісії та Раді ЄС у рамках засідання комітету з закордонних справ Європарламенту, що відбудеться в Страсбурзі (Франція), експерт Європейського політичного центру зазначила, що обговорення цього документа буде "голосним".

"Говоритимуть ті, хто підтримує Юлію Тимошенко, але я не думаю, що це змінить зміст цього документу. Цілком очевидно, що ЄС має на меті завершити переговори до кінця нинішнього року", - наголосила вона.

Аманда Пол зазначила, що група Європейської народної партії вже підготувала критичну резолюцію на адресу української влади, і "вони будуть битися до останнього моменту".

"Але я не думаю, що в них буде досить сил або впливу, щоб змінити позицію Європейської Комісії з цього питання", - переконана експерт.

Вона нагадала, що важливим етапом для Угоди буде те, що "відбудеться наступного року - це ратифікація національними парламентами".

Раніше повідомлялося, що, роздумуючи, підписувати чи не підписувати безпрецедентний документ із Україною, європейці обговорюють і третій варіант - підписувати, але не все. Так, з Україною може бути укладена тимчасова угода про зону вільної торгівлі (причому навіть не обов’язково «поглиблену і всеосяжну») на невизначений період - «доки в Україні не покращиться ситуація».

схожі новини