Новини 2011-09-28 13:27

Януковичу радять не ігнорувати позицію ЄС щодо ситуації в Україні

Посол Німеччини Ганс-Юрген Гаймзет радить владі України серйозно поставитися до стурбованості Європейського Союзу процесами в країні. Про це він сказав в інтерв'ю газеті «Україна молода».

«Я вважаю, що українській владі не варто недооцінювати глибоку стурбованість у Європейському Союзі процесами в Україні. Разом з тим я впевнений, що месседжі, які посилали європейські політики, було сприйнято правильно», - сказав посол.

При цьому Гаймзет зазначив, що з погляду переговірного процесу, шанси парафувати угоди про асоціацію й зону вільної торгівлі України з ЄС непогані, однак стурбованість щодо забезпечення стандартів правової держави може створити проблеми як на етапі підписання зазначених угод, так і при їх ратифікації.

Він вважає, що від президента Віктора Януковича залежить чи буде розвіяно сумніви щодо демократичного розвитку України.

Як повідомлялось, Європейський Союз припускає, що, якщо колишнього прем'єр-міністра, лідера партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлію Тимошенко буде засуджено відповідно до норм чинного законодавства, то навіть у разі укладення угоди про асоціацію між Україною і ЄС можуть виникнути проблеми з її ратифікацією країнами-членами ЄС.

Нагадаємо, депутати Європарламенту не виключають, що Янукович веде подвійну гру, проголошуючи європейський курс і, водночас, саботує його в плані порушення демократії в справі Тимошенко.

схожі новини