Новини 2011-10-05 12:00

Відсутність перспективи членства в ЄС підштовхне Україну в новий союз Путіна

Журналіст впливового європейського видання EUobserver Ендрю Реттман вважає, що якщо ЄС відмовиться прийняти заявку України на членство в союзі, то країна може опинитись в альтернативному союзі Путіна. Про це повідомляє The EUobserver

Коментуючи нещодавні заяви Володимира Путіна про плани створення Євразійського союзу, Ендрю Реттман зазначає, що «московський гамбіт вийшов в дуже чутливий час для відносин Україна-ЄС».

Прийняття угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС зараз в небезпеці з одного боку через стурбованість Євросоюзу справою Тимошенко, з іншого – через стурбованість України відсутністю перспектив членства. Реттман зазначає, що МЗС України розглядає можливість прийняття рішення типу "пан або пропав" та подання формальної заявки на членство в ЄС вже наступного року. 

Країни, які виступають проти розширення ЄС (Франція, Німеччина та Нідерланди) ймовірніше за все блокуватимуть можливе подання такої заявки, що, на думку Реттмана, приведе Україну в союз Путіна.

Крім того, дипломатичне джерело ЄС в інтерв’ю The EUobserver зазначило : "Це дуже небезпечна ситуація. Це (відмова ЄС) може дати проросійським елементам в Україні всі виправдання, які їм потрібні для того, щоб відмовитися від європейського проекту. В той же час, якщо Путін стане президентом наступного року, він буде в ситуації сили достатньої для того, щоб справляти вплив на Київ та інші столиці в регіоні".

Експерти, зокрема, передбачають, що на фоні падіння рейтингу Саакашвілі та відсутності перспектив членства в ЄС для Молдови, проросійські сили в обох країнах також можуть посилити свій вплив.