Новини 2011-10-06 12:46

Росія розкритикувала домовленості США та Іспанії щодо ПРО

Міністерство закордонних справ Росії вважає неприйнятними дії США у сфері протиракетної оборони.

Про це йдеться у коментар МЗС Росії щодо домовленості США та Іспанії про базування на іспанській території чотирьох кораблів з противоракетами СМ-3 і системою управління ракетною зброєю «Іджис».

Як наголошується у повідомленні російського МЗС, черговий крок США з реалізації «фазованого адаптивного підходу» до побудови ПРО в Європі не може не насторожувати, оскільки вже на першій фазі його реалізації відбувається істотне нарощування протиракетного потенціалу США в європейській зоні.

«При цьому ми не тільки не бачимо готовності адміністрації піти назустріч російській занепокоєності у ключовому для нас питанні про надання юридичних гарантій ненаправленості майбутньої системи ПРО проти російських стратегічних ядерних сил, а й, навпаки, фіксуємо прагнення все більш розширено підходити до районів розгортання протиракетних засобів США», - зазначається у повідомленні.

У МЗС РФ вважають неприйнятною американську практику “фактів, що відбулися”, у питаннях протиракетного облаштування Європи, коли без колективного обговорення, без урахування думки всіх зацікавлених країн ухвалюються рішення, здатні вплинути на стан безпеки і стабільності в Євроатлантиці.

«Якщо події і далі розвиватимуться так само, то створений Лісабонським самітом Ради Росія-НАТО шанс перетворити протиракетну оборону зі сфери конфронтації у предмет співпраці буде упущено», - наголошується в документі.

Як відомо, Іспанія дала згоду на участь в європейській системі протиракетної оборони, створенням якої займаються США і НАТО. Як інформує Reuters, про укладання відповідної угоди на спільній прес-конференції оголосили прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Сапатеро, генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен і міністр оборони США Леон Панетта.

Очікується, що чотири кораблі, оснащені американською системою оборони від балістичних ракет Aegis, розмістять на військовій базі в іспанському місті Рота.

Угода є частиною програми з ПРО, яка передбачає спочатку установку зенітних керованих реактивних снарядів на суднах у Середземному морі, а потім встановлення наземних систем ПРО у Румунії, Польщі та Чехії. Крім того, США вже уклали угоди про розміщення елементів ПРО з Туреччиною і Нідерландами.

Планується, що система європейської ПРО НАТО почне функціонувати у 2012 році, повне розгортання системи мають завершити до 2018 року. У США раніше заявляли, що основне завдання системи ПРО – захист від ракетної загрози з боку таких країн, як Іран і Північна Корея, які мають власну ядерну програму.