Новини 2011-10-07 20:42

Мєдвєдєв закликав владу Сирії піти у відставку

Президент Російської Федерації Дмитро Мєдвєдєв заявив, що сирійське керівництво має піти у відставку, якщо воно «неспроможне» запровадити реформи.

Медведєв додав, що таке рішення повинен ухвалити «сирійський народ і сирійське керівництво».

Мєдвєдєв пояснив, що Росія наклала вето на резолюцію ООН щодо Сирії тому, що вона надто нагадувала за змістом резолюцію щодо Лівії.

«Мені багато говорили і в правних розмовах, і по телефону, і на зустрічах, «звичайно, ми розуміємо, що Сирія – це не Лівія». Але, по суті, проект резолюції давав можливість у черговий раз використати зброю», – зауважив російський президент.

Мєдвєдєв заявив, що Москва і надалі блокуватиме резолюції, спрямовані проти режимів, які мають погані стосунки зі західними урядами.

Нагадаємо наразі у Сирії тривають антиурядові протести, які почалися в середині березня в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони. За останніми даними ООН, число жертв зіткнень перевищило 2,9 тисячі чоловік. Сирійська влада говорять про 1,5 тисячі загиблих, 800 з яких - представники сил правопорядку. Опозиція вимагає відставки президента Башара Ассада та політичних перетворень. США і Євросоюз закликали Асада піти у відставку.

Раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.

Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.

схожі новини