Новини 2011-10-11 14:40

ЄС попередив про негативні наслідки для України через вибіркове правосуддя

Європейський союз глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду України щодо справи пані Юлії Тимошенко. Про це йдеться у декларації Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, поширеній від імені Європейського Союзу щодо справи Юлії Тимошенко.

«Вердикт став наслідком судового процесу, який пройшов за неповаги до міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого та незалежного  правового процесу, про які я неодноразово закликала у своїх попередніх заявах», - сказано у заяві.

«Це, на жаль, підтверджує, що справедливість застосовується вибірково в політично мотивованих переслідуваннях лідерів опозиції та членів колишнього уряду», - зазначила Ештон.

«Це особливо розчаровує, оскільки Україна зараз головує в Комітеті міністрів Ради Європи», - підкреслюється у заяві.

ЄС закликає компетентну українську владу забезпечити справедливий, прозорий та неупереджений процес у разі апеляції Тимошенко та в інших судових процесах, пов'язаних з членами колишнього уряду.

У заяві зазначається, що право на оскарження не повинно бути скомпрометоване шляхом накладення обмежень на можливість підсудних брати участь у  майбутніх виборах, які мають відбутися наступного року.

«Таке ставлення відобразиться у політиці ЄС стосовно України», - наголосили в ЄС.

«Те, як українська влада ставитиметься до загальнолюдських цінностей та верховенства закону, і, зокрема, як представники влади будуть поводитись під час судових справ матиме далекосяжні наслідки для відносин між Україною та ЄС. У тому числі, для укладення Угоди про асоціацію, для нашого політичного діалогу і нашого співробітництва в цілому», - підкреслюється у заяві.

Зазначимо, що на вирок Тимошенко вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.

Крім того, член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, коментуючи вирок Тимошенко, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Юлії Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.