Новини 15:52

Європарламентарі вже говорять про можливе скасування візиту Януковича у Брюссель

У Європейському парламенті існує думка, що візит президента Віктора Януковича, який запланований на 20 жовтня в Брюссель, повинен бути скасований.

Таку думку висловили ряд депутатів Європарламенту, реагуючи на винесене у відношенні Тимошенко судовий вирок.

«Якщо наші погані відчуття підтвердяться, думаю, що відповіддю має бути скасування візиту Януковича до Брюсселя», - заявив в інтерв'ю голова комісії закордонних справ Європейського парламенту Яцек Саріуш-Вольські.

Депутат заявляє, що «якщо українська влада намагається зруйнувати опозицію, використовуючи закон, тоді у нас є проблема в сфері демократії та верховенства права. На цій основі, європейська перспектива для України неможлива».

«Ви не повинні садити опозицію в тюрму», - зазначив він.

У свою чергу, депутат Елмор Брок, говорячи про часові рамки, в які Україна має вирішити ситуацію, пов'язану зі справою Тимошенко, зазначив, що це питання має бути вирішене до початку візиту Януковича до Брюсселя.

Наступного тижня це питання має бути вирішене, в іншому випадку Януковичу не буде дозволено приїхати в Брюссель.

Нагадаємо, Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засудив її до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.

У Європейськомусоюзі вже офіційно заявили про глибоке розчарування вердиктом Печерського районного суду щодо Тимошенко.