Новини 2011-10-11 21:17

У США вважають, що вироком Тимошенко Янукович встановив “антирекорд”

Сенатори США Джон Маккейн та Джо Ліберман назвали сьогоднішній вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко антирекордом у погіршення стану демократії та верховенства права. Про це повідомляють у прес-службі “Батьківщини”.

«Засудивши сьогодні колишнього Прем’єр-міністра Юлію Тимошенко до семи років ув’язнення, українська влада при президентові Януковичу досягла тривожного нового антирекорду у погіршенні стану демократії та верховенства права. Сьогоднішній вирок став результатом політично-вмотивованого судового процесу, який не відповідав міжнародним стандартам і мав наметі змусити мовчати одного з членів опозиції. Тому мова йде не лише про долю одного з українських лідерів. Питання в тому, чи справді поважає українська влада базові права людини та власні міжнародні зобов’язання, а також чи отримують всі українські громадяни однакове ставлення за законом», - цитує повідомлення слова сенаторів.

«Сьогодні вкрай важливо, що США та наші європейські союзники разом працювали заради того, щоб пояснити українській владі, що Україна не зможе скористатися перевагами євроатлантичної інтеграції, поки вона порушуватиме такі цінності, як свобода, політичний плюралізм та верховенство права, які лежать в самому серці євроатлантичної спільноти»,- сказано у повідомленні.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко  до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.

На вирок вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.

Член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.

Президент Європарламенту Єжи Бузек  закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко. 

Іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Сенатор повідомив, що у ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом.

Міністри Німеччини та Швеції висловились проти політичних судових процесів в Європі. У Франції закликали поважати права людини. у Британії заявили, що вирок Тимошенко ставить під загрозу вступ України до ЄС.

схожі новини