Новини 22:35

У Європарламенті Януковича чекають, щоб пояснити катастрофічність вироку Тимошенко

Депутат Європейського парламенту Марек Сівець (група соціалістів, Польща) висловлюється категорично проти можливого скасування візиту президента Віктора Януковича до Брюсселя і наполягає на тому, щоб глава української держави приїхав до столиці ЄС.

Відповідаючи на запитання журналістів у вівторок у Брюсселі щодо висловленої раніше пропозиції відкласти візит Януковича до Брюсселя, Сівець сказав: "Я думаю, що Янукович має приїхати до Брюсселя. Так, це буде не найкомфортніший візит, тому що він відповідатиме на запитання (що стосуються ситуації навколо екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко - ред.). Я думаю, що не буде продуктивним скасовувати візит".

Характеризуючи ситуацію загалом у світлі ухвалення обвинувального вироку Тимошенко у вівторок, Сівець назвав це "катастрофою".

"З політичної точки зору це катастрофа для всіх нас. У нас була хороша можливість завершити переговори щодо Угоди про асоціацію, але ми отримали дуже серйозну перешкоду, і це - катастрофа", - сказав він.

Водночас депутат висловився за продовження переговорів щодо Угоди.

"Але переговори - це не завершення історії. Сьогодні було досить чітко сказано, що буде дуже важко отримати підписи під цей документ (ратифікацію Угоди – ред.)", - уточнив він.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко  до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.

Раніше, у Європейському парламенті поширювалась думка, що візит президента Віктора Януковича, який запланований на 20 жовтня в Брюссель, повинен бути скасований.

схожі новини