Новини 2011-10-12 10:17

Французький міністр закордонних справ засуджує вирок Тимошенко

Міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе наголосив, що вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко не відповідає міжнародним зобов’язанням України. Офіційна заява міністра щодо вироку Тимошенко була розповсюджена напередодні ввечері, повідомляє кореспондент Тижня.

«З великою тривогою я дізнався про засудження до семирічного ув’язнення, трьох років заборони політичної діяльності та 200 мільйонів доларів штрафу колишнього прем’єр-мінстра Юлії Тимошенко», - йдеться у заяві.

«На процедурному рівні цей вирок не відповідає міжнародним зобов’язанням України. Він підтверджує несправедливий та політичний характер судового процесу», - заявив міністр.

Жюппе закликав український уряд «відновити цілковиту повагу до права, принципів справедливості та власних зобов’язань перед Радою Європи, в якій Україна нині головує в Комітеті Міністрів».

«Франція вважає повагу до стандартів правової держави, та зокрема - повагу до принципу незалежності судочинства в Україні провідним критерієм у відносинах цієї держави з Європейським Союзом, зокрема у перспективі підписання угоди про асоціацію», - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства Франції.

Нагадаємо, Печерський суд визнав екс-прем’єра Юлію Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році.

схожі новини