Новини 2011-10-12 18:40

Президент Естонії скасував зустріч з Грищенком після вироку Тимошенко

Президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес скасував заплановану на сьогодні зустріч із головою МЗС України Костянтином Грищенком, висловивши стурбованість вироком екс-прем'єрові України Юлії Тимошенко.

"Зустріч глави Естонії і міністра закордонних справ України скасована у зв'язку зі зміною порядку денного президента Ільвеса", - повідомив сьогодні радник президента Тоомас Сільдам.

"Одночасно президент висловив стурбованість тим, що у Європейського Союзу відсутнє почуття впевненості у тому, що в Україні діє незалежне судочинство, і додає, що якщо Україна зверне зі шляху демократії та правової держави, це стане великою втратою для всієї Європи", - сказано в повідомленні Сільдама.

Грищенко перебуває у Таллінні з офіційним одноденним візитом. Раніше сьогодні на прес-конференції у Талліні він заявив, що Тимошенко судили не за політичну діяльність, а за порушення законів.

Нагадаємо, 11 жовтня Юлія Тимошенко була визнана винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році та засуджена до 7 років ув’язнення без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.

Світова спільнота засудила таке рішення українського суду і застерігла, що вирок може завадити інтеграції України до міжнароднних організацій.

схожі новини