Новини 15:51

Євросоюз через Росію переніс саміт з Україною

Європейський союз переніс на пізніший термін саміт Україна-ЄС, який раніше планувалося провести у Києві 14 грудня. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олег Волошин.

«У нас на 14 грудня планувався саміт Україна-ЄС, зараз вони (Євросоюз, — ред.) на 14 поставили саміт Росія-ЄС. У зв'язку з цим наш саміт розміщується трохи пізніше», — повідомив Волошин, відзначивши, що «це дуже рухливий процес».

Як стало відомо ZN.UA з власних джерел, саміт з Україною перенесено на 19 грудня.

Нагадаємо, що саме на грудневому саміті в Києві планувалося парафувати Угоду про асоціацію з ЄС.

Раніше повідомлялося, що 20 жовтня президент Янукович перебуватиме з офіційним візитом у Брюсселі. Планувалося, що у цей день "буде досягнуто політичного компромісу з політичних питань, які не було вирішено на експертному рівні». Тобто Янукович і Баррозу повинні були оголосити про завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію, що включає поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ЗВТ).

Далі Угоду мали парафувати на саміті Україна-ЄС у грудні в Києві (процедура парафування свідчить про те, що сторони згодні з текстом угоди і не будуть ініціювати нових змін до неї; наступним етапом після парафування є підписання угоди і її ратифікація). 

схожі новини