Новини 2011-10-16 13:33

У центрі Лондона протестувальники влаштували «майдан»

У столиці Великобританії продовжуються акції протесту в рамках руху «Захопи Уолл-стріт».

16 жовтня близько 250 чоловік встановили намети навпроти Собору Святого Павла в Лондоні. Загалом від початку протестів у них взяли участь майже дві тисячі мешканців Лондона, з яких 500 чоловік ночували на площі перед собором.

15 жовтня в день міжнародної солідарності учасників і прихильників руху «Захопи Уолл-стріт», акції протесту пройшли в 82-х країнах світу.

Наймасовіша та найагресивнішадемонстрація відбулася в Римі - в ній взяли участь більше ста тисяч чоловік. Частина маніфестантів влаштувала безлади. Були поранені близько 70 чоловік, 15-арештовані.

Подібні акції пройшли в ряді міст Росії, в тому числі Москві та Петербурзі. Їх організувало рух OccupyRussia, створене в соціальних мережах.

Акцію підтримали у 12 країнахсвіту: Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Японії, Китаї, Тайвані, Південній Кореї, Індонезії, Італії, Греції, Німеччині та Великобританії.

Рух «Захопи Уолл-стріт», що виник місяць тому в Нью-Йорку, протестує проти фінансової кризи, політики великих корпорацій і банків, за глобальні зміни на користь простих людей.

Нагадаємо, 2 жовтня Нью-Йоркська поліція заарештувала понад 700 осіб під час акції протесту руху "Захопи Уолл-Стріт". Його активісти, які чергували на Уолл-стріт близько двох тижнів, спробували перекрити рух на Бруклінському мосту.

Як відомо, під час цієї акції протесту вже відбувалися зіткнення з поліцією. Так, у минулу п'ятницю, 30 вересня, близько 2 тис людей прийшли до центрального управління поліції Нью-Йорка, виступаючи проти арештів.

25 вересня було заарештовано близько 80 осіб. Їм пред'явили звинувачення, в основному, в порушенні громадського порядку і створенні перешкод дорожньому руху. Одну людину звинувачують у нападі на офіцера поліції.

схожі новини