Новини 2011-10-20 16:17

На Банковій не виключають підписання угоди про вільну торгівлю з ЄС окремо від асоціації

Угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом може бути парафована, а потім підписана окремо від Угоди про асоціацію. Про це заявила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

«Ми сподіваємося на парафування. Я думаю, що цей документ може бути парафований», - заявила Акімова.

Відповідаючи на питання про те, чи може угода про зону вільної торгівлі бути виділена із загальної угоди про Асоціацію і підписана окремо, Акімова зазначила: «На мій погляд, документ може бути підписаний суто по зоні вільної торгівлі».

Нагадаємо, сьогодні, 20 жовтня, Україна і Європейський Союз узгодили основні параметри торгової частини Угоди про асоціацію. За словами комісара ЄС з питань торгівлі Карела Де Гухта, це дозволить завершити технічні переговори за угодою про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі, до кінця року

Україна і ЄС ведуть переговори про створення зони вільної торгівлі з 2008 року. Зона вільної торгівлі має стати складовою частиною угоди про асоціацію, переговори про якої сторони почали в 2007 році.

Раніше в ЄС повідомили, що угода може набути чинності окремо, що пов'язано з процедурою її ратифікації (для ратифікації економічної частини потрібні рішення Ради ЄС та Європарламенту, а політичної — ратифікація в усіх 27 парламентах країн-членів ЄС).

Зазначимо, що днями у інтерв’ю західним ЗМІ президент Віктор Янукович заявив, що Київ готовий перенести на пізніший термін підписання угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі, намічене на грудень, якщо європейські лідери виявляться до цього не готові у зв'язку зі «справою Тимошенко».