Новини 10:19

Генпрокуратура відновила ще одну справу проти Тимошенко

Генеральна прокуратура 20 жовтня скасувала постанову про закриття кримінальної справи відносно Юлії Тимошенко за фактами розкрадання понад 25 млн грн бюджетних коштів та ухилення від сплати понад 20 млн грн податків шляхом запровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією «Єдині Енергетичні системи України» та приховування доходів від діяльності її офшорної компанії.

Про це Тижню повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

«Одночасно Генпрокуратура оскаржує в касаційному порядку незаконні рішення суду про закриття інших епізодів злочинної діяльності у вказаній кримінальній справі», - йдеться у повідомленні.

Досудове слідство по справі проводиться податковою міліцією.

Як відомо, у січні 2001 році Генпрокуратура порушила проти Тимошенко кримінальні справи за звинуваченням у дачі хабара екс-прем`єру Павлу Лазаренку, контрабанді російського газу, фальсифікації та ухиленні від сплати податків в особливо великому розмірі в роки її керівництва корпорацією ЄЕСУ.

13 лютого 2001 року Тимошенко була заарештована за санкцією Генеральної прокуратури за звинуваченням в розкраданні (при перебуванні главою ЄЕСУ) бюджетних коштів, призначених для оплати російського газу. У березні 2001 р. Печерський районний суд Києва визнав безпідставність висунутих звинувачень і скасував санкцію на арешт Тимошенко.

9 квітня 2003 р. Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, яким визнано незаконним і скасовано рішення про порушення кримінальної справи стосовно Тимошенко, а провадження закрито.

Нагадаємо, раніше у фракції БЮТБ припускали відкриття і поновлення 11 кримінальних справ проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. 

13 жовтня СБУ порушила кримінальну справу проти Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією

11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.

27 січня була порушено ще одну справу проти Тимошенко - за підозрою в нецільовому використанні 67 млн гривень із державного бюджету, виділених під гарантію уряду на закупівлю 1 тис. автомобілів Opel Combo нібито для медичних цілей.

30 грудня 2010 року було завершено досудове слідство в справі проти Тимошенко щодо коштів від квот на викиди парникових газів. Однак після цього Генпрокуратура відновила досудове слідство щодо нього.

У лютому Тимошенко повідомила, що ці дві справи проти неї було об'єднано в одне провадження.