Новини 15:54

Росії не подобаються нові правила постачання енергоносіїв у Європу

Переговори Російської Федерації з Єврокомісією з «Третього енергопакета» зайшли в глухий кут. Про це 24 жовтня повідомив міністр енергетики РФ Сергій Шматко в Москві.

«Наші переговори з Єврокомісією з питання, як у рамках Третього енергопакета могли бути враховані інтереси Росії як важливого постачальника енергоресурсів, зайшли у глухий кут. Наші пропозиції, які ми висували останні два роки, знехтувані Єврокомісією», - сказав Шматко.

Він відзначив, що ця ситуація жодним чином не вплине на виконання РФ узятих на себе раніше зобов`язань щодо контрактів на постачання енергоресурсів.

Водночас російський міністр повідомив, що Росія прагнутиме диверсифікувати ринки збуту енергоносіїв.

«Ми прийняли рішення добиватися диверсифікації нашої роботи. Найближчим часом ми маємо намір точно сформулювати плани розвитку східного вектора російської енергополітики», - сказав він.

За його словами, йдеться про пошук нових партнерів на Сході, розвиток транспортної інфраструктури, реалізацію нових проектів, таких як будівництво потужностей з виробництва ЗПГ (зрідженого природного газу).

Окрім того, Шматко повідомив, що Міненерго РФ має намір обговорити з Єврокомісією ситуацію, що склалася у зв`язку з проведенням обшуків. Він наголосив, що з цього питання має бути забезпечена правова експертиза і всі питання мають вирішуватися в рамках юридичних процедур.

Як повідомлялось, 17 жовтня прем`єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що ЄС за допомогою Третього енергетичного пакета хоче одержати зниження ціни газу і зміну ціноутворення.

21 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що РФ розраховує, що Третій енергопакет не застосовуватиметься щодо російських проектів у ЄС.

«Третій енергетичний пакет», запропонований Єврокомісією ще в 2007 році, описує нові правила гри на європейському газовому ринку. Документ, зокрема, передбачає, що компанії - продавці газу й електрики не повинні володіти транспортними мережами, оскільки це призводить до штучного підвищення цін.

Окремо в документі прописано, що ці правила повинні застосовуватися не тільки до європейських компаній, а й до фірм з третіх країн, які працюють в ЄС.

РФ наполягає, що всі питання щодо постачанння природного газу повинні вирішувати лише п’ять країн, які мають вихід до Каспійського моря: Росія, Туркменистан, Азербайджан, Казахстан та Іран.

Неприховане занепокоєння Росії викликає та обставина, що після приєднання до Третього енергопакету, Кремль втрачає можливість монополізації європейського ринку за допомогою «Північного» та активно нав’язуваного «Південного» потоків.

Нагадаємо, рішення щодо приєднання України до Третього енергетичного пакету буде схвалюватися на міністерському засіданні країн-учасниць Енергетичного співтовариства наприкінці року.

Україна підписала протокол про приєднання до Енергетичного співтовариства 24 вересня 2010 року і стала повноправним членом цієї організації з 1 лютого цього року.

Росія відчуває страх перед консолідованими зусиллями ЄС у газовій сфері

схожі новини