Новини 14:36

СБУ штурмує квартиру колишнього бухгалтера ЄЕСУ

У Дніпропетровську СБУ штурмує помешкання Лідії Сокольченко, яка проходить у поновленій справі щодо ЄЕСУ. Про це Українській правді повідомила прес-служба БЮТ з посиланням на сусідів Сокольченко.

Станом на 14.00 співробітники СБУ намагалися увірватися до її помешкання, повідомляють сусіди, оскільки самої Сокольченко зараз нема.

У БЮТ нагадали, що Сокольченко 15 років тому працювала головним бухгалтером Департаменту зовнішньоекономічних зв’язків корпорації ЄЕСУ, а зараз є пенсіонеркою та інвалідом II групи.

Як повідомив син Сокольченко Владислав, станом на 14:25 СБУ ще не вдалося потрапити до квартири. Він стоїть із працівниками на сходах перед квартирою.

За словами Владислава, "тривають словесні дискусії між ним і співробітниками спецслужби".

"Їх поки що троє, двоє - з Києва і один з Дніпропетровська, але вони погрожують викликати підкріплення і зламати двері, якщо я їх не впущу", - сказав він.

"У них є постанова Шевченківського райсуду про проведення обшуку. Підстав для цього я не знаю, оскільки вони не дають повністю прочитати документ", - зазначив син Сокольченко.

Він також додав, що його самого працівники СБУ викликали до квартири матері телефоном. "Вони невідомо звідки дізналися мій номер, я підозрюю, що мій номер на прослушці", - додав Владислав.

Нагадаємо, Шевченківський райсуд Києва заборонив СБУ проводити обшук у квартирі колишнього головного бухгалтера корпорації ЄЕСУ. 

13 жовтня СБУ порушила кримінальну справу проти Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.

Генпрокуратура також звернулась до суду з проханням відновити строки позовної давності кримінальних справ проти свекра Юлії Тимошенко Геннадія Тимошенко і 3 керівників корпорації "Єдині енергетичні системи України" Євгенія Шаго, Лідії Сокольченко й Антоніни Болюри за підозрою в причетності до розкрадання бюджетних коштів і несплаті ЄЕСУ податків.