Новини 10:03

Янукович розраховує на завершення переговорів з ЄС 19 грудня

Президент Віктор Янукович сподівається, що результати саміту «Україна - Європейський Союз», запланованого на 19 грудня цього року у Києві, засвідчать успішне завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. Про це йдеться у його привітанні, адресованому президентові Європейської Ради Герману Ван Ромпею з нагоди дня народження.

Як повідомляє прес-служба Януковича, у привітанні він зазначив:

«Я високо ціную наш діалог, який має велике значення для поглиблення європейської інтеграції України. Вірю, що завдяки Вашій активній та конструктивній позиції, а також умінню знаходити компроміси ми зможемо забезпечити подальший прогрес у відносинах між Україною та Європейським Союзом. Сподіваюся, що результати саміту «Україна - Європейський Союз», запланованого на 19 грудня 2011 року у м.Києві, засвідчать успішне завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію».

Раніше повідомлялось, що Європейський союз переніс на пізніший термін саміт Україна-ЄС, який раніше планувалося провести у Києві 14 грудня. 

Як повідомлялось, 20-й раунд переговорів щодо угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом завершився провалом. Єдиним питанням, по якому досягнуто успіху, стала відмова від терміну «довгостроковий» щодо скасування візового режиму.

Водночас Європарламент попередив українську владу, що ув’язнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію. Саме, такі формулювання фігурують у резолюції щодо України, яку Європарламент прийняв 27 жовтня.

Крім того, Європарламент висловив стурбованість із приводу повідомлень про погіршення свободи і плюралізму ЗМІ в Україні й закликав владу вжити заходів для захисту цих принципів.

Янукович під час перебування з візитом у Львові визнав, що Україна має проблеми, названі в резолюції Європейського парламенту.

схожі новини