Новини 2011-11-02 20:58

У ЄНП вважають, що лист Тимошенко розв’язав руки лідерам ЄС

Після звернення екс-прем'єра Юлії Тимошенко до керівництва Європейського Союзу європейські лідери не будуть мати виправдань для відмови підписання Угоди про асоціацію. Таку думку висловив депутат Європейського парламенту, член групи Європейської народної партії (Польща) Павел Залевські.

"Сьогоднішній лист Юлії Тимошенко до політиків ЄС є одним з найважливіших голосів у дискусії щодо майбутньої Угоди (про асоціацію - Ред.), оскільки процес завершення переговорів був затриманий власне у зв'язку з її арештом", - йдеться в коментарі євродепутата, розповсюдженій його прес- службою в середу у відповідь на звернення Тимошенко до керівництва Євросоюзу.

Він назвав звернення українського екс-прем'єра "жестом, гідним державного діяча". Залевський також підкреслив, що у зв'язку з позицією Тимошенко деякі європейські лідери вже не будуть мати виправдань, щоб не підписувати Угоду про асоціацію.

"Ця угода в інтересах усього Європейського Союзу. Ті політики, які будуть зараз виступати проти його парафування, а згодом і підписання, будуть діяти під диктовку Росії, яка грає м'язами", - зазначив європарламентар.

На його думку, проблеми порушення прав опозиції, свободи слова та судочинства в Україні не зникнуть відразу, але угода значно зміцнить прихильників повної демократизації політичного життя в країні.

Нагадаємо, 2 листопада Юлія Тимошенко звернулася до керівництва Європейського Союзу з проханням продовжувати співпрацю з Україною і підписати Угоду про асоціацію, незважаючи на її арешт.

У своєму листі вона просить Брюссель "не голосувати проти цієї Угоди, навіть якщо ви вважаєте, що це поліпшить мої шанси вийти на свободу".

схожі новини