Новини 19:56

Брюссель офіційно запропонував Києву провести саміт 19 грудня

Київ отримав офіційну ноту Брюсселя з пропозицією провести саміт Україна-ЄС 19 грудня поточного року. У свою чергу, українська сторона направила ноту про свою згоду. Про це повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

«Ми отримали офіційну ноту від Європейського Союзу, в якій повідомляється, що ЄС пропонує провести Саміт Україна-ЄС 19 грудня цього року в Києві. І вже в нинішню п'ятницю українська сторона, в свою чергу, направила офіційну ноту Брюсселю, в якій поінформувала про свою принципову згоду з пропозицією ЄС», - повідомив Єлісєєв.

Відповідаючи на питання про можливий візит до Брюсселя президента Віктора Януковича, український дипломат сказав: «Мені складно відповісти на це питання, оскільки це залежить від багатьох факторів».

«Перш за все, до саміту залишається півтора місяці, це - вкрай стислий термін. Графіки, як президента України, так і президента Європейської комісії, досить напружені. Потрібно враховувати і внутрішню ситуацію в ЄС, який переживає серйозну кризу», - зазначив він.

Нагадаємо, Єлісєєв також повідомив, що якщо переговори щодо Угоди про асоціацію України та ЄС буде завершено на технічному рівні у найближчі два тижні, документ може бути парафований до кінця поточного року.

Раніше повідомлялось, що Європейський союз переніс на пізніший термін саміт Україна-ЄС, який раніше планувалося провести у Києві 14 грудня.