Новини 10:38

Королевська подала в суд на Кірєєва

Глава комітету з питань промислової і регуляторної політики (фракція БЮТ-Батьківщина) Наталія Королевська звернулася до Окружного Адміністративного суду Києва з вимогою визнати неправомірними рішення судді Печерського райсуду Родіона Кірєєва щодо відмови у відвідуванні екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба депутата.

У своїй позовній заяві Королевська зазначила, що ще 14 жовтня цього року звернулась до судді Кірєєва Р.В. із заявою про надання дозволу на побачення з Юлією Тимошенко.

«Відповідну заяву було мотивовано наступним: – мені, як члену політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», який входить до її керівництва та координує її діяльність, потрібно було побачитись із лідером партії Тимошенко Ю.В., яку обмежено у волі (тримання під вартою), в праві пересування, але не в праві активної участі в громадській діяльності, якій вона приділяла багато уваги, не будучи ізольованою від суспільства; – як народний депутат України я зустрічаюся з виборцями, прихильниками та членами політичної партії «Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина», які в свою чергу не можуть залишатися байдужими до ситуації, яка склалась навколо умов утримання Тимошенко Ю.В.», – йдеться у позовній заяві.

Народний депутат також додала, що 17 жовтня їй було офіційно відмовлено у побаченні.

«Свою відмову суддя Кірєєв Р.В. обґрунтовує тим, що мною не надано доводів, які б свідчили про наявність підстав для надання дозволу на побачення з засудженою Тимошенко Ю.В. Також з відповіді судді Кірєєва Р.В. випливає, що оскільки із засудженою бачиться її захисник (який представляє її інтереси за дорученням від політичної партії), для решти членів партії побачення з нею не потрібні», – зазначила Королевська.

Вона нагадала, що такі дії з боку Кірєєва суперечать низці законодавчих актів, у тому числі, Конвенції про захист прав людини, Конституції України, положенням Європейського Суду з прав людини, закону про статус народного депутата.

«З впевненістю можна зазначити, що проведення побачень як для осіб, які тримаються під вартою, так і для осіб, які мають нагальні потреби у побаченні, цілком залежить від волі особи, яка має право надати такий дозвіл. Надання такого «дозволу» в Кодексі та Законі не залежить від настання певних обставин або подій, не залежить від поведінки ув’язненого. Така «регламентація» інституту побачень дає підґрунтя для зловживань з боку посадових осіб, що мало місце в цьому випадку», – йдеться у позовній заяві Королевської.

Раніше соратники екс-прем'єра Тимошенко обурювалися відмовами судді Печерського райсуду Києва Родіона Кірєєва в побаченнях з колишнім прем'єром і заявляли про намір подати на нього до суду.

схожі новини