Новини 13:26

Світ має лише п’ять років, щоб змінити хід глобального потепління

Уряди країн світу мають п’ять років, щоб змінити хід глобального потепління доки не стало занадто пізно. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства, повідомляє The Daily News

«Двері зачиняються. Якщо ми не змінимо напрям, в якому ми використовуємо енергію, то врешті-решт закінчимо з мінімальним рівнем безпеки. Двері буде закрито назавжди», - заявив головний економіст Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол під час презентації звіту.

Дослідження, яке було зорієнтоване на вивчення майбутнього світової енергетики протягом наступних 25 років, свідчить про те, що необхідні термінові інвестиції в поновлювані джерела енергії та енергоефективність, для підтримки глобальної температури на рівні 3,6 градусів за Фаренгейтом, що є максимальним рівнем середньої температури на землі, встановленим вченими.

«Після 2017 року ми втратимо можливість запобігти підвищенню температури», - зазначив Біроль.

В доповіді також йдеться, що навіть за обережних оцінок, попит на енергію в світі зросте на третину  до 2035 року, в першу чергу завдяки Китаю та іншим країнам, що розвиваються. В дослідженні також передбачається,  що попит на нафту за 25 років підскочить майже на 12%, стимулюючи  зростання чистих цін до $ 120 за барель, або навіть вище. (Ціна на нафту наразі наближається до $ 100 за барель, що є стрибком на 22% з початку жовтня.)

Для того, щоб задовольнити попит, 28 промислово розвинених країн-членів Міжнародного енергетичного агентства «не можуть продовжувати покладатися на небезпечне та екологічно нестійке використання енергії».

Бірол закликав світових лідерів скоротити субсидії на викопне паливо, які злетіли до $ 400 млрд, та  вкладати гроші в поновлювані джерела енергії, такі як вітер та сонячна енергія, а також переосмислити використання ядерних технологій.
 

схожі новини