Новини 10:02

Порошенко заявив, що влада сильніше тисне на бізнес

Голова Ради Національного банку України Петро Порошенко заявляє, що тиск на бізнес з боку органів влади в країні значно посилився. Про це він сказав в ефірі ТВі.

«Корупційний, адміністративний, податковий, дуже жорсткий, зокрема й кримінальний тиск на бізнес набагато збільшився. Насамперед, з боку організованої структури влади. Дуже чітка координація дій правоохоронних органів, прокуратури, контролюючих органів. Коли потрібно, вони чинять тиск, але не з метою переділу власності, а з метою отримання корупційного доходу. Сьогодні жодна перевірка не обходиться без стягування хабара з економіки. І від цього не врятувати ніяким антикорупційним законом, оскільки закони сьогодні пишуться по-одному, а виконуються по-іншому», - підкреслив Порошенко.

Він зазначив, що такі дії дуже стримують розвиток національної економіки, оскільки позбавляють її необхідних у кризовий період ресурсів.

При цьому Порошенко повідомив, що його бізнес не є об'єктом тиску з боку правоохоронних і контролюючих органів.

Нагадаємо, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер заявив, що в Україні існує висока загроза рейдерського захоплення бізнесу.

Як повідомлялося, Україна у рейтингу сприятливості умов ведення бізнесу втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Варто відзначити, що Гондурас, з яким часто люблять порівнювати Україну, знаходиться на 128 позиції списку.

В рейтингу Forbes за рейтингом країн з найгіршою економікою Україна займає четверте місце. Її обігнали Мадагаскар – 1 місце, Вірменія – 2 місце, Гвінея – 3 місце. Після України п’ятірку замикає Ямайка. Стосовно ж України, то автори рейтингу відзначають, що ВВП на душу населення в нашій країні перебуває на рівні таких країн як Сербія та Болгарія, а інфляція складає близько 10%. Серед причин, які заважають розвитку України названо корупцію, погані державне управління та корумпована судова система.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров обіцяв, що Україна буде країною з найліберальнішим податковим законодавством і адміністративною системою, яка не буде тиснути на бізнес.