Новини 14:10

Експерт: Адміністрація Януковича страждає на політичний аутизм

Інформаційна політика Адміністрації президента Віктора Януковича розвалилася. Про це в коментарі Тижню заявив політолог Віктор Небоженко, коментуючи вчорашній візит Януковича до Польщі.

На запитання, чому Адміністрація президента часто знаходить смішні пояснення діям президента, експерт зазначив:

«Це, очевидно, так званий політичний аутизм. Тобто Адміністрація президента уявляє себе такою баштою зі слонової кості – мовляв, Україна живе своїм життя, а Європа – своїм. І той образ України, який вони придумали, здається їм реальнішим, ніж реальна ситуація. А тому помітна така некомпетентність. Взагалі владі характерна суміш зарозумілості з некомпетентністю. Це доволі рідко у нас. Що би ми не говорили про невдалого Ющенка, все таки такої некомпетентності не було. Він хоч нічого не робив, але певна зарозумілість у нього виникла буквально в останні роки».

За його словами, Янукович контролює реакцію його Адміністрації на певні події чи явища в суспільстві, однак, він не отримує достовірної інформації від своїх підопічних.

«Так, він рефлексує, але проблема в його тісному інформаційному оточенні. Йому важко навіть у власному замку, бо йому не доносять достовірну інформацію. Вони бояться, що він поведе себе якось негативно по відношенню до соратників. Його всі бояться. І в результаті з кожним разом політичні рішення стають все слабшими і слабшими. Інформаційна політика взагалі розвалилась, він явно не був готовий у Вроцлаві ні до зустрічі з журналістами, ні з міністрами. Крім цього, як на мене, він так і не зробив відповідні висновки з цієї зустрічі. Можливо потрібен ще час», – пояснив він.

Щодо відкладення візиту до Польщі через туман, то Небоженко вважає, що Янукович справді злякався можливої аварії через складні погодні умови.

«Дарма, до речі, сміється наша преса зі страху Януковича перед туманом. Я не прихильник Партії регіонів, однак цей інцидент можна просто пояснити. Справа в тому, що точно такий же літак з Варшави намагався з польською елітою приземлитися в Смоленську і все закінчилось страшною катастрофою. Янукович як на мене цього побоявся. Він боявся туману, як того, що може призвести до катастрофи і країна втратить лідера і нам доведеться йти на вибори. Тобто він нас жалів», – заявив Небоженко.

За словами політолога, Янукович також боїться літати.

«По-друге, він зараз вчиться великому мистецтву – літати. Йому треба пересісти з літака на вертоліт. Ви помітили, що є вертолітні майданчики і вертольоти за державні кошти купили, а він боїться злетіти. Тому що він по життю - водій, шахтар. Тобто він просто боїться літати і в прямому, і переносному сенсі цього слова. Якщо ви помітили, то він дуже конкретний, боїться розповісти країні свої плани, боїться цікавих людей, нових ідей, нових слів. За нього їх говорить Ганна Герман. Він не схожий на людину, яка мотивує суспільство. У нього просто такий характер», – стверджує Небоженко.

Нагадаємо, що президент Віктор Янукович вчора лише з другої спроби зміг вилетіти до Вроцлава, де мав зустрітися з президентами Польщі та Німеччини.

В Адміністрації президента пояснили, що причиною цього став туман у Вроцлаві, що унеможливив посадку в аеропорту. Почекавши деякий час, глава держави повернувся в Київ, а його прес-служба уточнила, що виліт не скасований, а відкладений до настання сприятливіших умов.

Пізніше в АП запропонували іншу версію події - нібито президентський борт міг приземлитися, але «не було упевненості в можливості злетіти». «Не сидіти ж там сім днів», - заявило джерело видання джерело в АП.

схожі новини