Новини 2011-11-21 19:57

Екс-посол США переконує, що прийшов час Україні задуматись над приєднанням до ПРО

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер радить Україні визначитися з можливою участю в спільній європейській системі протиракетної оборони. Про це він сказав на прес-конференції.

"Якщо Україна не поквапиться, для неї може не найтися місця в цій архітектурі... Останнім часом ми отримуємо від України суперечливі сигнали", - повідомив Пайфер.

Екс-посол зазначив, що Україна сама має ухвалити рішення щодо можливого приєднання до цієї програми, зваживши можливі ризики.

"Україна має задатися питаннями. Перше питання - чи хоче Україна брати участь у цій програмі, друге - чи є якась загроза для України за її (програми ПРО) межами. Останнім часом експерти дійшли висновку, що така загроза є",- сказав він.

Пайфер зазначив, що останнім часом надходять тривожні сигнали з Ірану.

Він підкреслив, що іранська система озброєнь побудована за радянським принципом й тому досвід України в цьому ключі міг би бути корисним.

Як повідомлялось, 5 жовтня, про свою готовність приєднатися до програми створення європейської системи ПРО офіційно оголосила Іспанія, чим викликала різку критику з боку Москви.

У вересні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна не має наміру розміщати елементи європейської системи ПРО на своїй території.

Раніше Президент Віктор Янукович заявив, що Україна не має наміру брати участь у створенні європейської системи протиракетної оборони.

схожі новини