Новини 2011-11-28 08:27

Директора Держслужби зайнятості підозрюють у збагаченні за рахунок працевлаштування шахтарів

Директор служби зайнятості Володимир Галицький, якого Служба безпеки України затримала у п’ятницю, 25 листопада, підозрюється в незаконному збагаченні під час створення робочих місць для колишніх шахтарів.

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».

Як зазначає видання, СБУ також затримала трьох працівників відомства за підозрою в хабарництві.

Слідство підозрює, що джерелом незаконного збагачення співробітників Держслужби зайнятості стали махінації з коштами, які виділяються в рамках програми створення нових робочих місць. У 2010 році Кабінет міністрів постановою №527 направив 360 млн грн «на забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів» шляхом створення 3,5 тис. робочих місць. З цієї суми 340 млн грн виділив Фонд загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття. Галицький є керівником його виконавчої дирекції.

Найбільше коштів виділили Донецькій (172 млн 120 тис грн) і Луганській (130 млн 700 тис грн) областям. У середньому на організацію одного робочого місця в шести регіонах планувалося витратити по 102 тис грн.

«Ми перевіряємо інформацію, що ці кошти розподілялися на користь компаній, близьких до керівництва служби. Робилося це нібито не безкоштовно, а за відкат у розмірі 15-20%», - повідомило джерело видання в СБУ.

Під час спільної операції СБУ і Генпрокуратури в п'ятницю дійсно були виявлені великі суми.

«Ми вели підозрюваних кілька місяців. Результати обшуку перевершили всі очікування. На квартирах, в офісі Держслужби зайнятості і на банківських рахунках було виявлено близько 2 млн грн, майже $1 млн, приблизно 0,5 млн євро і трохи більше 300 тис. фунтів стерлінгів. Крім того, ми вилучили 30 кг золота в злитках і ювелірних прикрасах. І це все у державних чиновників. Звідки у них такі кошти?» – зазначив співрозмовник видання.

За інформацією видання, кримінальні справи щодо чиновників були порушені за ст. 368 КК («отримання хабара», передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років) і ст. 368-2 («незаконне збагачення», до 10 років).

Сьогодні затриманим оберуть запобіжний захід.

Раніше повідомлялося, що 25 листопада СБУ заарештувала директора Державної служби зайнятості Володимира Галицького та трьох чиновників відомства. 

Серед затриманих - один із заступників глави Держслужби зайнятості і двоє рядових співробітників служби.

Як відомо, Галицький очолював Держслужбу зайнятості при трьох президентах (з травня 2003 року по квітень 2005 року, а також із серпня 2006 року до цього часу).

схожі новини