Новини 16:59

Арбузов підрахував, що українці тримають на руках $50-70 млрд

Національний банк оцінює обсяг вільних коштів, що перебувають у вигляді інвалюти на руках у населення, в 50-70 млрд доларів.

Про це сказано в повідомленні НБУ з посиланням на заяву голови Нацбанку Сергія Арбузова під час його зустрічі із представниками інвесткомпаній і фондів.

На думку Арбузова, за рахунок випуску й реалізації інвестиційних монет і забезпечених золотом сертифікатів НБУ зможе протягом найближчих декількох років абсорбувати понад 10 млрд доларів з 50-70 млрд.

"Крім того, розраховані на фізосіб облігації внутрішньої держпозики, які найближчим часом буде випущено урядом, також дадуть змогу залучити в золотовалютні резерви частину коштів населення, що перебувають нині поза банками", - сказано в повідомленні.

За оцінками НБУ, попит населення на інвалюту становить близько 10 млрд доларів на рік.

"Якщо зменшити цей попит хоча б наполовину, то ще 5 млрд доларів додатково потраплять у резерви. Крім того, коли ми перейдемо на оплату за газ у рублях, то ще 8 млрд доларів залишаться в резервах країни", - зазначив голова Нацбанку.

Він також зазначив, що з початку 2011 року приплив валюти в Україну від нерезидентів становив майже 14 млрд доларів.

Нагадаємо, за даними Нацбанку, українці в жовтні 2011 року купили у банків валюти на 1,409 млрд доларів більше, ніж продали, після того як у вересні купили на 2,093 млрд доларів.