Новини 21:54

У Тунісі обрали нового президента

Монсеф Марзукі, що був в опозиції колишнього президента Тунісу Зіну Абідіну бен Алі, обраний у понеділок, 12 грудня, новим главою держави.

Рішення Національної установчої ради обрати президентом саме главу лівоцентристської партії «Конгрес за Республіку» 66-річного Марзукі було очікуваним - його кандидатуру визначили попередньою угодою між партіями установчих зборів.

Першим завданнямновогопрезидентастане призначення глави уряду, якою як очікується, стане лідер переможниці парламентських виборів партії «Ан-Нахда» ("Ісламськоговідродження) Хамаді Джебалі.

Як відомо, усічні цього року в Тунісі відбулася «жасминова» революція, викликана невдоволенням населення соціальними умовами, зростом корупції та безробіттям. У результаті 14 січня президент бен Алі втік з Тунісу в Саудівську Аравію і наступного дня був усунутий з посади Конституційною радою країни.

А 29 липня суд Тунісу заочно засудив колишнього президента країни Зін аль-Абідін бен Алі до 16 років позбавлення волі за корупцію та шахрайство в сфері нерухомості. Це був третій його заочний процес. В двох попередніх його вже засудили до 50 років ув’язнення. Зокрема, Бен Алі разом із своє дружиною ще в червні заочно отримали вирок 35 років позбавлення волі за шахрайство. Також на початку липня в заочному процесі його засудили до 15 років ув’язнення за незаконне зберігання наркотиків і зброї.

схожі новини