Новини 2011-12-28 14:51

Китайці почали будівництво електрички до Борисполя

Державне підприємство "Дирекція з будівництва й управління національним проектом "Повітряний експрес" у середу, 28 грудня, почала будівництво залізниці між міжнародним аеропортом "Бориспіль" (Київська область) і Києвом.

На церемонії відкриття будівництва виступив голова Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами Владислав Каськів.

"Національний проект "Повітряний експрес" звільнить Київ від транспортного колапсу, тому що пасажиропотік аеропорту "Бориспіль", що зараз становить 30 тис. пасажирів на день, продовжує зростати", - сказав він.

Каськів зазначив, що з генеральним підрядником будівництва China National Machinery Industry Complete Engineering Corporation (Китай) (CMCEC) уже погоджено головні умови контракту, підписаного між Експертно-імпортним банком Китаю й Держнацпроектом.

Технічний контракт включає будівництво 5 кілометрів залізничної лінії, авіаційно-залізничного комплексу на станції "Київ-Пасажирський" й інших об'єктів.

Зі слів Каськіва, гранична вартість проекту становить 372 мільйони доларів, період будівництва - 18 місяців, розрахунковий строк окупності проекту становить 25 років.

Нагадаємо, що так званий «національний проект» - будівництво швидкісного залізничного сполучення між аеропортом «Бориспіль» та Києвом - буде реалізовано китайською компанією за кредитні кошти надані Китаєм.

Початкова кошторисна вартість проекту оцінюється у 3,27 млрд грн. ($400 млн).

Передбачається, що поїзди цією дорогою почнуть курсувати до кінця 2012 року й будуть долати відстань між аеропортом і Києвом за 41 хвилину.

На думку незалежних експертів, реалізація національних проектів зумовлена інтересами не так України, як бізнес-структур, пов’язаних із політиками. 

Читайте також: Завжди є план

схожі новини